Warsztaty z zakresu ewakuacji z kolei linowych i drzew

W dniach 9-10.12.2013 odbyły się ćwiczenia zorganizowane przez SGPR Jastrzębie-Zdrój dotyczące tematyki ewakuacji z kolei linowych i drzew.
W pierwszym dniu strażacy zapoznali się z zasadami i organizacją akcji w przypadku awarii, analizowali wcześniejsze akcje, a następnie w trudnych warunkach pogodowych doskonalili swoje umiejętności na kolei linowej Wisła-Cienków. W tym samym czasie strażacy z JRG Ustroń ćwiczyli ewakuację przy użyciu drabin. Tego samego dnia ratownicy wysokościowi zostali przeszkoleni z techniki ewakuacji kolejki gondolowej na Szyndzielni.
W drugim dniu ćwiczeń ratownicy udali się do Górskiej Szkoły Szybowcowej Żar, gdzie zapoznali się z budową szybowców pod kątem stabilizacji poprzez dowiązanie do drzewa, sposobem dotarcia do kabiny pilota oraz możliwością wykorzystania do ewakuacji różnych modeli uprzęży spadochronowych. Następnie odbył się instruktaż przypominający różne sposoby dotarcia na drzewo oraz techniki ratowania paralotniarzy i szybowników z drzew.

W ćwiczeniach uczestniczyli przedstawiciele KW PSP Katowice, KP PSP Cieszyn, KM PSP Bielsko-Biała, KP PSP Żywiec, JRG Ustroń, OSP Koniaków, ratownicy wysokościowi z SGPR Jastrzębie-Zdrój, SGRW Radzionków, SGRW Opole, OSP Lipowa, OSP Ogrodzieniec. Ćwiczenia prowadził instruktor ratownictwa wysokościowego KSRG st. asp. Janusz Rutka.

Informacja z profilu facebook'owego SGPR Jastrzębie - Zdrój, zdjęcia z warsztatów - KLIKNIJ TUTAJ

Nowi druhowie zasilili szeregi Grupy Ratownictwa Wysokościowego

Kamil Szymusik, Emil Szczygieł i Krystian Ceglarki w dniach od 1 do 7 grudnia 2013r. ukończyli kurs wstępny z zakresu ratownictwa wysokościowego.

Kurs odbył się na obiektach szkoleniowych JRG 3 Kraków

Warsztaty z zakresu ratownictwa wysokościowego

8 grudnia 2013 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu odbyły się ćwiczenia praktyczne z zakresu ratownictwa wysokościowego w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, realizowanego na poziomie podstawowym. Zajęcia prowadzili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ogrodzieńcu: Andrzej Dudek, Marek Gąkowski, Michał Mikoda i dowódca grupy Grzegorz Karcz. Podstawę szkolenia stanowiły obowiązujące Zasady Organizacji Ratownictwa Wysokościowego w KSRG zatwierdzone przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. W szkoleniu udział wzięli druhowie z jednostek OSP: Pilica, Żarnowiec, Szczekociny oraz strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Zawierciu.

źródło: http://kppspzawiercie.pl/wydarzenia/pokaz?id=184&nazwa=Warsztaty+z+zakresu+ratownictwa+wysoko%C5%9Bciowego

Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Odwiedzono nas: